advertise
کانال های پیش عایق - نصب کانال های پیش عایق | کانال سازان

کانال کشی و کانال سازی انواع کانال های پیش عایق

کانال های پیش عایق

کانال های از پیش عایق شده، به منظور انتقال هوا طراحی شده است که توانسته در بعضی از مکان ها جایگزین کانالهای گالوانیزه بشود.
کانال های پیش عایق پیش از اجرا عایق شده است چرا که اگر بخواهیم پس از نصب کانال های صنعتی آن ها را عایق کنیم با مشکلاتی باید دست و پنجه نرم کنیم در صورتی که اگر از کنال های پیش عایق استفاده کنیم چنین سختی های تسهیل خواهد شد. خصوصاً اگر ارتفاع سقف مکان در نظر گرفته شده کوتاه باشد و یا از سقف کاذب استفاده شده باشد متحمل سختی های بیشتری با عایق کردن کانال ها پس از نصب خواهیم بود.
بنابراین با پیشرفت تکنولوژی روز دنیا این امور با تولید روز افزون کانال های از پیش عایق شده تسهیل گشته است. از انواع کانال عایق پیش ساخته می توان به کانال پیش عایق پی پال، کانال پیش عایق پلی یورتان یا PIR ( Pre-Insulated Air Duct Panel) ، کانال پلی یورتان فنولیک (Phenolic Duct) و کانال پیش عایق فلکسیبل یا لوله خرطومی هوا نام برد.

کانال های پیش عایق | کانال سازان

کانال پیش عایق مشهد

کانال سازی و کانال کشی شرکت کانال سازان ، با تجهیزات همگام با فناوری روز دنیا، تولید کننده ی انواع کانال پیش عایق مشهد، انواع دریچه های تنظیم هوا و انواع هواکش های صنعتی در این شهر است که عملیات کانال سازی کانال پیش عایق مشهد توسط کادری با تخصص بالا و کاملاً حرفه ای با هدف ارائه ی با کیفیت کانال پیش عایق مشهد آماده ی خدمت رسانی در سراسر مشهد واقع در استان خراسان رضوی است.
که تنها با یک تماس با تکنسین کانال پیش عایق مشهد می توانید تمام امور تولید، نصب و تعمیر کانال سازی کانال پیش عایق مشهد را به ما بسپارید.
کانال سازی شرکت کانال سازان با بهره گیری از تکنسین های متخصص امکانات به روز با پشتوانه ی سابقه ای درخشان آمادگی آن را دارد که انواع کانال پیش عایق اصفهان را با مناسب ترین قیمت و کیفیت تحویل شما عزیزان اصفهانی بدهد هر کجای استان اصفهان باشید می توانید تنها با یک تلفن کانال کشی کانال پیش عایق خود را به شرکت کانال سازان در اصفهان سپرده و از خدمات شبانه روزی تکنسین های مجرب و کارآزموده ی آن در انواع امور مربوط به کانال سازی و کانال کشی کانال پیش عایق اصفهان بهره ببرید.
به دلیل استفاده از بالاترین کیفیت حین نصب کانال پیش عایق اصفهان این کالا از پشتیبانی پس از نصب نیز برخوردار بوده و با هدف تأمین رفاه حال اصفهانیان عزیز بهترین خدمت رسانی را در کانال پیش عایق اصفهان انجام می دهد.

انواع کانال پیش عایق

کانال پیش عایق شده پلی یورتان

 کانال پیش عایق پلی یورتان به عنوان لوله هایی برای انتقال هوا کاربرد دارند. این کانال ها می توانند با استفاده از علم به روز دنیا جایگزین مناسبی برای انواع قدیمی کانال های صنعتی همچون ورق های قدیمی و سنتی گالوانیزه به شما بروند. برای اولین بار کانال پلی یورتان از پیش عایق شده در کشور آلمان تولید شد و به دلیل مزایای خاص خود در سرتاسر دنیا گسترش پیدا کرد. قیمت کانال های عایق شده پلی یورتان بر اساس سایز دهانه ی آن ها متفاوت است. جنس کانال پیش عایق شده پلی یورتان از نوعی فوم سرد تزریقی (Poly Iso Cyanarate ) است که با دو لایه ی نازکی آلومینیومی در دوطرف محصور گشته است.

کانال پلی یورتان | کانال سازان

مزایای کانال پیش عایق پلی یورتان

 • وزن کم: کانال های از پیش عایق شده ی پلی یورتان به دلیل جنس آن از وزن پایینی برخوردار هستند.
 • سرعت نصب بالا: سرعت نصب کانال پیش عایق پلی یورتان نسبت به نمونه های قدیمی آن بسیار بالاتر است.
 • هزینه ی پایین: کانال پیش عایق پلی قیمت کمتری نسبت محصولات مشابه خود دارد
 • مقاوم در برابر ضربه و فشار - جلوگیری از اتلاف انرژی
 • ضد آب
 • ضد آتش سوزی
 • عدم نیاز به اتصال دهنده ها
 • عایق بودن در برابر صوت
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی و اشعه های ماورا بنفش خورشید 

کانال پلی یورتان در مشهد و اصفهان

 کارگاه تولیدی کانال سازی صنعتی شرکت کانال سازان، با بهره گیری از علم به روز دنیا، با به کارگیری خلاقیت و تجربه، تولید کننده ی انواع کانال پلی یورتان در مشهد و اصفهان است که به وسیله ی کادری متخصص و مجرب با هدف تأمین هرچه بهینه تر سرمایش و گرمایش محیط کارگاهی شما و تهویه ی مطبوع آن اجرا کننده ی کانال سازی و کانال کشی در اصفهان مشهد مقدس است.
کافی است تنها با یک تماس تمام امور کانال کشی و اجرای انواع کانال سازی کانال پلی یورتان در مشهد و اصفهان را به ما بسپارید.
شرکت کانال سازان با بهره گیری از نیروی مجرب و امکانات به روز و پیشرفته با پیشینه ای درخشان طولانی مدت آمادگی اجرای انواع کانال پلی یورتان در اصفهان و مشهد را با بالاترین کیفیت تحویل شما مشهدیان و اصفهانیان گرامی را دارا است، با توجه به این مسئله که تولید، اجرا و نصب کانال پلی یورتان در مشهد و اصفهان توسط تکنسین ها و نصابان مجرب و متخصص انجام می گردد با خیالی آسوده تنها با یک تماس متخصصان ما به محل کارگاه شما اعزام شده و تمامی مراحل کانال سازی را با بالاترین کیفیت به شما عرضه خواهند کرد.
هر کجای شهر پهناور اصفهان و مشهد که باشید فقط با یک تماس تلفنی کانال پلی یورتا در مشهد و اصفهان را تحویل گرفته و توسط نصابان حرفه ای نصب در محل شما نصب شده و هم چنین از پشتیبانی پس از نصب کانال پلی یورتان در اصفهان و مشهد برخوردار گردید.


کانال پیش عایق پی پال

 از دیگر کانال های پیش عایق شده می توان به کانال پیش عایق پی پال (pipal) از مزایای آن علاوه بر آنکه پیش از نصب عایق شده اند و بعد از نصب نیازی به عایق کاری و متحمل شدن ناشی از آن نخواهیم بود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب کانال پیش عایق پی پال

کانال پیش عایق پی پال علاوه بر مزایای ذکر شده می توان گفت که از اسحتکام بسیار بالایی برخوردار نیست بنابراین اگر فشاری نامتعارف و یا ضربه ای به آن وارد شود احتمال آسیب دیدگی آن خواهد رفت. بنابراین به منظور بالاتر برد کاربرد کاربرد کانال پیش عایق پی پال باید برای آن امکان سنجی و مکان یابی دقیقی اعمال کرد.

مزایای کانال پیش عایق پی پال

 • مقاوم در برابر آتش سوزی، نفوذ آب و اشعه های خورشیدی
 • کانال پی پال به دلیل عایق بودن در برابر صوت بدون لرزش است
 • نیاز مند اتصالات و نگهدارنده ها به میزان کم است
 • با توجه به وزن کم آن دارای عمری مفید است
 • سازگار با محیط زیست، مناسب برای هرگونه شرایط اقلیمی و ضد زنگ
 • ضریب انتقال حرارتی بسیار پایین درنتیجه عملکرد در دمای-۱۵۰ تا +۱۵۰ درجه
 • نشتی هوای پایین، نهایتاً چیزی حدود ۱.۲ %
 • در عین کاربرد بالا دارای ظاهری شیک وبه روز است
 • انتشاره یکنواخت جریان هوا
 • آنتی باکتریال و قابل شست و شو
 • بدون محدودیت در سایز

مزایای کانال های پیش عایق | کانال سازان

کانال پیش عایق فنولیک

کانال پیش عایق فنولیک به منظور انتقال هوای تازه با جنسی متشکل از یک لایهPhenol و دو لایه روکش ورق آلومینیومی به ضخامت ۸۰ میکرون طراحی شده است. کانال از پیش عایق شده ی فنولیک در برابر حرارت مقاوم تر از نوع PIR آن است. مزایای کانال پیش عایق فنولیک
این نوع کانال همچون دیگر کانال های از پیش عایق شده دارای مزایای خاص به خود به شرح زیر است:
- عدم مرحله ی عایق کاری پس از نصب و در نتیجه بالا بودن سرعت نصب و کیفیت بالای آن
- ساختاری یک دست و یک پارچه و درنتیجه فقدان درز و شکاف های اضافه بنابراین هدر نرفتن و نشتی نکردن هوا و بالا رفتن راندمان کاربردی کانال فنولیک
- صرفه جویی در وقت و هزینه های اجرایی
- استفاده از رزین های بدون الیاف مقاوم نسبت به حرارت محیط شده توسط یک ورق آلومینیوم حرارت دیده و یک ورق آلومینیوم مسطح
- استفاده از چسب های ارگانیک و بازیافت پذیر برای اتصال ورق ها به یک دیگر
- وزن بسیار کم و درنتیجه وارد شدن فشار بسیار کم به سقف یا دیوار محل نصب
- نیازمند فضای بسیار کم
- مقرون به صرفه بودن اجرایی آن به دلیل از پیش عایق بودن و نیاز نداشتن به محصولات جانبی
- طول عمر بالا


کانال پیش عایق فلکسیبل یا خرطومی هوا

 کانال های فلکسیبل یا لوله خرطومی پیش عایق اغلب در مکان هایی با محدودیت در فضا استفاده می شود چرا که در این نوع محیط ها به دلیل محدودیت نمی توان کانال های چهارگوش نصب کرد. این نوع از کنال های از پیش عایق شده معروف هستند به طرفدار محیط زیست که در بازار در انواع مختلف عایق دار پشم شیشه ای، کومبی با روکش PVC، آلومینیومی ساده، الاستومری، پلی استر، برزنتی مسلح نخ دار و غیره عرضه می گردد. از این نوع کانال ها به منظور انشعاب گیری در کانال های تهویه استفاده می گردد. به دلیل روکش الومینیومی کانال های فلکسیبل از مقاومت بالایی در برابر ضربه و پارگی برخوردار بوده و سطح صیقلی و صاف آن از افت فشار جلوگیری خواهد کرد.
مزایای کانال پیش عایق فلکسیبل

- استفاده از لایه های آلومینیومی با ضخامت های یکسان به همراه لایه های عایق در میان این لایه های آلومینیومی با ضخامت های متفاوت - هزینه ی پایین و مقرون به صرفه
- استفاده در مکان هایی که ارتفاع آن ها یکسان نیست
- مناسب با هرنوع اقلیم آب و هوایی حتی مناطق شرجی و با رطوبت بالا

کانال پیش عایق شده فلکسیبل | کانال سازان

ورق کانال پیش عایق

کانال های پیش عایق
ورق کانال پیش عایق | کانال سازان

کانال پیش عایق متشکل از دو ورق آلومینومی است که میان این ورق ها فوم پلی یورتان یا فنولیک واقع گشته است.
ورق ها و فوم با ضخامت های مختلف به وسیله ی چسبی که کاملاً سازگار با محیط زیست است و در برابر هرگونه آب و هوایی مقاوم است به یک دیگر متصل گشته اند. وزن ورق های به کار برده شده در کانال از پیش عایق چیزی حدود ۱۵% ورق های فلزی مشابه در کانال های سری قدیمی تر را دارند و در نتیجه از وزن بسیار سبک تری برخوردار هستند.
هم چنین چگالی فوم و انعطاف و شکل پذیری ورق آلومینیومی و فومی در کانال های پیش عایق شده باعث گشته است که ضریب انتقال حرارت به پایین ترین میزان خود برسد و انعطاف پذیر در فرم دهی ورق ها باعث شده که این کانال ها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند در نتیجه ورق کانال پیش عایق شده در مقایسه با ورق گالوانیزه به کار برده شده در سری های قدیمی بسیار بهینه تر است.
یکی دیگر از دلایل آن هوابندی مناسب تر در این نوع کانال های از پیش عایق شده است، چرا که پس از برش این ورق ها با استفاده از چسب های مخصوص و در نتیجه اتصالاتی مناسب به یک دیگر وصل شده و هوابندی گشته اند.
به دلیل اتصالات بهینه میان ورق های کانال پیش عایق با خیالی آسوده می توان از این نوع کانال ها در شهرهای جنوبی و شمالی با آب و هوای شرجی استفاده کرد چرا که این کانال ها دارای ورق هاییند که در برابر رطوبت مقاومند.
ورق های آلومینیومی در دوطرف فوم ها در کانال پیش عایق از ضخامت های گوناگونی برخوردار است که هرچه این ضخامت بیشتر باشد در بربر ضربه مقاوم تر خواهد بود. هم چنین به دلیل جنس آلومینیومی این ورق ها، کانال های پیش عایق زنگ نمی زنند و خوردگی در آن ها بسیار کم است.
ورق های به کار برده شده در کانال های از پیش عایق شده کاملاً قابلیت شست و شو دارند و هیچ گونه نیازی به آستر نداشته و رنگ آمیزی آن ها بسیار راحت است.
هم چنین فویل ها و پوشش اپوکسی ورق کانال پیش عایق مانع از جذب اشعه های مضر خورشیدی گشته است و در نتیجه دیگر نیازمند نصب سایه بان برای کانال ها نخواهیم بود. و هم چنین خاصیت ضد آتش سوزی و آنتی باکتریال بودن ورق های کانال از پیش عایق شده از دیگر مزایای این کانال ها به شمار می آید.

نصب کانال پیش عایق

از مزایای نصب کانال از پیش عایق شده نسبت به نوع قدیمی آن می توان به نصب بسیار سریع تر و آسان تر اشاره کرد (دست کم چیزی برابر ۸ مرتبه سریع تر). چرا که در این کانال ها پس از نصب دیگر به عایق بندی نیاز نخواهد بود و به واسطه ی طراحی قابل انعطاف کانال های پیش عایق و نبود هیچ محدودیتی در سایز آن ها نصب کانال پیش عایق شده به مراتب آسان تر از کانال های قدیمی تر آن است. با از بین رفتن حساسیت ها و مشکلات پس از نصب کانال های قدیمی در این نوع کانال ها سیستم نصب و کانال کشی با کیفیت بالایی اجرا خواهد شد. همچنین این کانال ها به دلیل مواد تشکیل دهنده اش از نشتی کمتری برخوردار بوده و هم چنین وزن کمتری دارند، در نتیجه دیگر نیازی نخواهد بود که سقف و یا دیوارهای محل نصب بسیار محکم و با ثبات باشند و بنابراین از ساپورت های کمتری استفاده خواهد شد. در مورد هزینه های مصرفی در این پروژه های راه اندازی و نصب کانال های پیش عایق بسیار صرفه جویی می گردد. همچنین به دلیل آن که این نوع کانال ها از عایق های یکپارچه بهره می برند و اتصالات آن ها از پیش تعبیه گشته است مرحله ی ساخت اتصال ها و فلنج ها نیز حذف می گردند. به دلیل از قبل عایق بودن کانال های پیش عایق دیگر نیازی به تعبیه ی فضای اضافه برای عایق کانال ها نخواهیم بود بنابراین علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه در فضای استفاده شده نیز صرفه جویی می گردد و با افزایش فضای مفید معماری هنگام نصب کانال های پیش عایق مواجه خواهیم شد.

مزایای نصب کانال پیش عایق:
- نیاز نداشتن به بست های متعدد و آویزهای زیاد هنگام نصب
- سرعت بسیار بالای نصب کانال های پیش عایق نسبت به نوع قدیمی آن
- سبک و انعطاف پذیر بودن کانال ها در نتیجه سهولت در نسب آن ها
- داشتن قابلیت نصب در زاویه های گوناگون
- مقرون به صرفه بودن نصب کانال های از پیش عایق شده
- اشغال کمتر فضا توسط کانال های پیش عایق نسبت به نوع قدیمی آن ها

نحوه ی نصب کانال پیش عایق

از آنجایی که کانال های از پیش عایق شده از وزن بسیار کمی برخوردار هستند در نتیجه به ساپورت های بسیار قوی و سخت نیازی ندارد و تنها لازم است که دو عدد میلگرد گالوانیزه را با توجه به نوع سقف یا دیوار محل نصب جوشکاری کرده یا به وسیله رول بولت به سقف متصل کنیم و تنها با استفاده از دو نبشی گالوانیزه به منظور مهار کردن کانال ها در زیر و روی کانال به عنوان ساپورتی برای نصب کانال پیش عایق شده استفاده گردد و سپس به وسیله ی مهره جای آن را محکم و ثابت کنیم.