advertise
کانال کولر، کانال کشی کولر و کانال سازی کولر

ارائه بهترین خدمات مرتبط به کانال کولر، کانال کشی کولر و کانال سازی کولر

پیش درآمدی بر کانال کشی کولر

کولر آبی، یک وسیله سرمایشی است که سرما در آن به وسیله سیستم تبخیری ایجاد میشود. روش کار سیستم تبخیری به این صورت است که آب در اثر تبخیر، گرمای هوای اطراف خود را گرفته و آن را خنک میکند. کانال سازی کولر آبی و کانال کشی کولر آبی، راحت ترین و ارزان ترین سیستم سرمایشی برای ساختمانهایی در مناطق دارای هوای خشک هستند میباشد.
ولی متأسفانه به دلیل سود جویی و یا عدم آگاهی بسیاری از کارفرمایان و همچنین پیمانکاران، کانال کشی ساختمانی این وسیله سرمایشی، آنچنان که باید اصولی و باکیفیت انجام نمیشود و به همین دلیل، اکثر مصرف کنندگان ناراضی میباشند.
اگر کانال سازی کولر و کانال کشی کولر به طور صحیح و اصولی انجام شود و مطابق با اصول و استاندارد های ساختمانی باشند، میتواند به خوبی در مناطق دارای هوای خشک، جوابگوی نیاز مصرف کننده باشد. وظیفه اصلی کانال کولر، انتقال جریان هوا است و در همین کار ساده، نکات ریزی وجود دارد که در صورت رعایت نشدن، می‌تواند نتایج نامطلوبی را به همراه داشته ‌باشد که شما مجبور به تغییر سیستم کانال سازی کولر در ساختمان خود و یا کانال کشی کولر و یا حتی تغییر سیستم سرمایشی شوید.
در صورتی که شما بخواهید کانال سازی کولر شما دارای کیفیت باشد باید مواردی همچون حرارت محیط، نداشتن نشتی، میزان صدای تولیدی، سرعت انتقال باد، افت اصطکاک و فضای اجرا را در نظر بگیرید تا بتوانید یک کانال کشی استاندارد را برای ساختمان خود انجام دهید.
توجه داشته باشید که تیم ما با در نظر گرفتن تمامی اصول مرتبط با کانال سازی و کانال کشی کولر بهترین خدمات را در اصفهان و تهران بزرگ به شما ارائه می کنند.


کانال کشی کولر در تهران

کانال سازی و کانال کشی کولر در تهران

کانال سازی کولر در تهران یکی از اساسی ترین مسائل مربوط به کانال کشی و  کانال سازی ساختمان می باشد و در صورتی که مطابق با استاندارد ها و توسط افراد متخصص انجام نگیرد این امر را با مشکل رو به رو می کند در صورت داشتن هرگونه سوال کافی است با تیم ما تماس حاصل نمایید.


کانال سازی و کانال کشی کولر در اصفهان

کانال سازی کولر در اصفهان را می توانید از ما تنها با یک تماس بخواهید چرا که تیم متخصص و حرفه ای ما بهترین سیستم کانال کشی را با توجه به ساختمان شما و محیطی که برای آن در نظر گرفته اید، از میان انواع کانال کولر انتخاب می کنند تا شما با صرف کمترین زمان و هزینه بهترین را داشته باشید.

کانال کشی کولر در اصفهان

نکات اساسی در رابطه با کانال کشی اصولی:

شرکت کانال سازان با سال ها تجربه در تمامی زمینه های مربوط به کانال کولر در برخی از شهرهای کشور عزیزمان کوشیده است که همواره از به روز ترین استانداردها و اصول کانال کشی کولر و کانال سازی کولر استفاده کند تا باکیفیت ترین خدمات را به شما ارائه نماید توجه داشته باشید که ممکن است کانال کشی کولر یک روند ساده به نظر برسد اما در صورتی که اصول و استانداردهای اولیه رعایت نشود، ساختمان شما با مشکلات اساسی رو به رو خواهد شد که در برخی موارد جبران ناپذیر و در برخی موارد با هزینه ی زیادی رو به رو می باشد که مقرون به صرفه نیست بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی دریافت مشاوره از افراد باتجربه استفاده نمایید شما میتوانید با ما تماس برقرار نمایید و از راهنمایی های رایگان شرکت ما استفاده کنید برخی از نکات اساسی در رابطه با کانال کولر شامل موارد زیر می باشد.
انشعاب گیری در کانال‌ها به درستی انجام شود، موقعیت‌های درست از زانویی‌ها استفاده شود، تغییر شکل در کانال کشی بر اساس اصول استاندارد باشد و  مسیر کانال کشی، اندازه‌ی کانال هوا و اندازه‌ی افت فشار توجه شود.

انواع کانال کشی کولر:

کانال کشی کولر از لحاظ شکل هندسی:

یکی از اقدامات مهم و اساسی که در ساختمان، کارگاه و ... برای تهویه هوا و سرمایش انجام می شود کانال سازی و کانال کشی  می باشد. چرا که کانال کولر یکی از مهمترین اجزای سیستم تهویه هوا میباشد، به این معنی که بدون وجود یک کانال خوب و مناسب تهویه کارایی مطلوبی ندارد. کانال های کولر عموما از نظر شکل هندسی دارای مقاطع گرد و یا چهارگوش هستند، که هرکدام از این نوع کانال ها دارای مزیت ها و معایبی می باشند که این موارد به شرح زیر است:


کانال کولر گرد:

واضح است زمانی که در مورد کانال کولر گرد صحبت می کنیم شکل ظاهر این کانال دایره می باشد و در مقایسه با کانال کولر چهارگوش و یا مستطیل شکل بازدهی بالاتری دارد.
مزایا: وزن و حجم کم، سرعت انتقال هوای بالا، ظاهر زیبا و مستحکم،کاهش صدا
معایب: هزینه ی نگهداری بالا، سرعت اجرای نسبتا پایین، تعمیرات سخت

کانال کولر گرد | کانال سازان

کانال کولر چهارگوش | کانال سازان

کانال کولر چهارگوش

کانال کولر چهارگوش یا کانال کولر مستطیل که شکل ظاهری آن ها به صورت چهار گوش می باشد و نسل اولیه کانال ساختمان است باید به صورت دقیق و درست انجام بپذیرد تا بازده ی کافی داشته باشد.
مزایا:عدم نیاز به تجهیزات گران قیمت، قیمت پایین و ارزان،طراحی آسان و سریع، سرعت اجرای بالا
معایب: اشغال زیاد فضا، وزن و حجم بالا ،انباشته شدن گرد و غبار داخل کانال، آلودگی صوتی زیاد هنگام بهره برداری

   
                                برای اطلاع از قیمت اتحادیه به صفحه لیست قیمت مراجعه کنید.

انواع کانال کشی کولر از لحاظ جنس بدنه:

کانال کولر فلکسی

کانال های کولر لوله فلکسی و یا کانال های کولر لوله خرطومی بیشتر در مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرند که به واسطه ی محدودیت فضا یا عدم ارتفاع یکسان امکان نصب کانال های چهارگوش وجود نداشته باشد. قیمت کانال فلکسیبل در تقابل با سایر کانال ها و داکت ها به جهت انتقال هوا و ذرات و دیگر موارد، بسیار اقتصادی بوده که البته این عامل منتج از عواملی از جمله جنس مواد و متریال به کار رفته در ساخت آن می باشد که با توجه به تنوع و گستردگی این محصولات در تولید این کانال، قیمت آن نیز متفاوت می باشد. از جمله مزایای کانال کولر فلکسیبل  میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

کانال کولر فلکسی | کانال سازان

سرعت بسیار بالا در نصب و اجرا (صرفه جویی در زمان)

قیمتی بسیار مناسب نسبت به سایر کانال های موجود در بازار

قابلیت استفاده در تمامی سطوح، زوایا و ارتفاع های گوناگون

کانال کولر گالوانیزه

کانال کولر گالوانیزه جزو اولین نسل کانال ها هستند که هنگام تولید و نصب از روش های سنتی پیروی می کنند در نتیجه دارای مشکلات زیادی می باشند. از نظر شکل ظاهری این جنس کانال در دو مدل چهارگوش و گرد تولید می شود. وظیفه کانال گالوانیزه، انتقال هوای سرد یا گرم از دستگاه تولید هوا به فضایی است که باید تهویه شود، یا تخلیه هوای نامطبوع از داخل یک فضا به فضای بیرونی می باشد. برای انجام مطلوب این عملیات، سیستم باید طوری طراحی شود که محدودیتهایی شامل فضای در دسترس، افت اصطکاکی، سرعت، مقدار هوا، صدا، ازدیاد یا افت حرارتی و نشت هوا رعایت شده باشد. از جمله مزایای کانال کولر گالوانیزه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کانال کولر گالوانیزه | کانال سازان

مناسب برای قضاهایی که محدودیت معماری دارند

مناسب برای تقسیم هوا، تبدیل مقاطع به یکدیگر و تغییر مسیر ها

قابلیت ساخت کانال گالوانیزه با انواع ورقه ها

کانال کولر پارچه ای یا کانال کولر برزنتی

کانال کولر برزنتی از الیاف خاص جهت انتقال و توزیع هوا ساخته شده اند و با توجه به مشکلات زیادی که در سیستم‌های سنتی انتقال هوا  وجود دارد، نظیر وزن بالای سیستم، مدت اجرای زیاد، شاسی‌کشی، آهنگری،تولید صدای کوران، عدم توزیع یکنواخت هوا در محیط،هزینه ساخت بالا، نیاز به اجرای سقف کاذب، هزینه حمل زیاد، آلودگی درون کانال ها و . . . دارد کانال کولر برزنتی می تواند انتخاب خوبی باشد .از این نوع کانال ها می توان در ساختمان های مختلف مثل سوله ها، استخر ها، فضا های ورزشی، سالن های تولیدی انبارها، سرد خانه ها ،رستوران ها، فروشگاه ها و فضا های عمومی و اداری، آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز و… استفاده کرد.

کانال کولر پارچه ای یا کانال کولر برزنتی | کانال سازان

عدم نیاز به اجرای سقف کاذب برای کانال کشی

وزن کمتر نسبت به کانال های گالوانیزه

قابلیت آنتی باکتریال کردن پارچه های کانال

کانال کولر پیش عایق

کانال کولر پیش عایق در دسته ی کانال های مستطیلی قرار می گیرند، که از فوم پلی اورتان به ضخامت یک تا سه سانتی متر و ورق آلومینیومی ساخته می شوند. کانال های پیش عایق می توانند به عنوان جایگزین مناسب کانال های گالوانیزه به کار گرفته شوند چرا که با داشتن روکش آلومینیوم مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند. کانال پیش عایق برحسب مواد تشکیل دهنده خود و همچنین شکل ظاهری به دسته های متعددی تقسیم می شود که شامل: کانال پیش عایق پلی اورتان، کانال از پیش عایق فنولیک و کانال پیش عایق فلکسیبل می باشند.

کانال کولر پیش عایق | کانال سازان

قابلیت عایق صوت بودن بدون هیچ گونه لرزش

سرعت بسیار بالا در اجرای کانال کشی

قابلیت استفاده از کانال پیش عایق در تمامی نقاط آب و و هوایی

کانال کولر پلاستیکی

بسیاری از ویژگی های این کانال ها با کانال کولر های پارچه ای مشترک هستند و تنها تفاوت این کانال به جنس آن که پلاستیک است بر می گردد. تولید این نوع کانال کولر در کشور ما به علت دسترسی آسان به صنعت پتروشیمی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود از این جنس کانال می توان برای کانال کشی کولر در ساختمان های مختلف مثل سوله ها، استخر ها، فضا های ورزشی، سالن های تولیدی انبارها، سرد خانه ها ،رستوران ها، فروشگاه ها و فضا های عمومی و اداری، آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز و… استفاده کرد.

کانال کولر پلاستیکی | کانال سازان

وزن سبک و قابلیت حمل آسان و نصب ساده

قیمت مقرون به صرفه در مقایسه با محصولات مشابه

مقاومت در برابرِ فعل و انفعالات شیمیایی

کانال کولر جوشی

این کانال کولر ها جهت تخلیه هوای خیلی گرم مانند موتورخانه ها یا هود های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. جنس این کانال ها از ورق آهنی (ورق سیاه) می باشد. سختی و هزینه ی بالای اجرا ایراد اصلی کانال هایی از این نوع می باشد. این کانال ها به دلیل سایز بالای لوله ها و یا ابعاد کانال، وزن بالایی داشته و هزینه های بالایی را به کارفرما تحمیل می کند. اجرای این نوع کانال مهارت خاصی را می طلبد و اجرا و عایق بندی نامناسب عمر این نوع کانال را به شدت کاهش میدهد.

کانال کولر جوشی | کانال سازان

مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات دمای

انتخاب بسیار مناسب برای محیط های صنعتی 

قابلیت ساخت در ابعاد بسیار بزرگ و مناسب با محیط


قیمت کانال کشی کولر آبی | کانال سازان

قیمت کانال کشی کولر آبی

قیمت‌گذاری دقیق با بازدید محل و پس از انتخاب ورق مورد استفاده انجام‌می‌شود. در کانال‌ کشی کولر آبی نوع طراحی و مشخص کردن بهترین مسیر برای کانال بسیار مهم می باشد از موارد که مراعات گردد دقت در انتخاب ورق مورد استفاده در ساخت کانال است، به طور کلی زمانی که سخن از هزینه کانال کشی کولر به میان می آید دو پارامتر اساسی بر این مورد تاثیر گذار خواهند بود که این موارد به صورت زیر می باشد:
جنس کانال: باتوجه به اینکه برای کانال کشی ساختمان کانال های کولر دارای جنس های مختلفی می باشند و هرکدام دارای متریال مجزا هستند قیمت هرکدام نیز متفاوت است.
متراژ کانال کشی: این یک واضح است که متراژ محیطی که می خواهید کانال کشی کنید تاثیر مستقیم بر قیمت کانال کشی دارد پس در نتیجه هرچه مسافت بیشتر باشد هزینه افزایش می یابد.


برای اطلاع از قیمت کانال کولر پلیمری،قیمت کانال کولر پلاستیکی، قیمت کانال کولر پارچه ای، قیمت کانال کولر فلیکسبل، قیمت کانال کشی کولر، لیست قیمت کانال کشی کولر، قیمت هر متر کانال کشی کولر، قیمت کانال کشی کولر آبی و قیمت کانال کولر گرد کافی است با تیم ما تماس برقرار نمایید تا کارشناسان ما پس از بازید از محل و تصمیم شما برای انتخاب جنس کانال کولر مناسب ترین قیمت را به شما ارائه کنند.

نکات پایانی:
با در نظر گرفتن این موضوع که کانال کشی کولر یک روند ساده اما اساسی را دارد ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از اقدام به کانال کشی به نکات زیر توجه فرمایید:
۱- بررسی مساحت اتاق و مکانی که نیاز به کانال کشی دارد: مساحت اتاقی که می‌خواهید یک دریچه‌ی کولر در آن قرار دهید بسیار مهم و اساسی می باشد.
۲- ضخامت ورق گالوانیزه در صورتی که ورق گالوانیزه استفاده شده نازک باشد شما پس از چند سال مجبور به تعویض کانال کشی می شوید، سعی کنید بهترین ضخامت را انتخاب نمایید.
۳- نوع کانال کولر آبی بادر نظر گرفتن این موضوع که هر نوع از کانال های کولر آبی خصوصیات مربوط به خود را دارد، پس از بررسی دقیق و کامل انواع کانال کشی ها بهترین نوع کانال کولر آبی را انتخاب نمایید.